Pane tähele

Baasmaterjal Teilt:

Meie eeldame Teilt saada mingisugusegi baasmaterjali, millele hakatakse kogu visualiseeringut üles ehitama. Baasmaterjali (eriti 2D joonised – plaanid, vaated jne) eelistame Teilt saada digitaalsel (DWG) kujul. Paberkandjal materjalidega ning käeliste visanditega tuleme samuti toime, kuid sõltuvalt projekti suurusest, nõuab nende andmete kandmine paberilt arvutisse lisaaega. Mitte küll reeglina, kuid enamik juhtudel sõltub lõpptulemus just baasmaterjali kvaliteedist ja täpsusest!

NB! Olenevalt projektist võivad baasmaterjalid varieeruda. Lisaks 2D joonistele on alati hea teada muud abistavat infot
(nt. kasutatavate materjalide eksplikatsioon, mööbli või mõne muu objekti mõõdud, sisekujundaja / arhitekti erinõuded jne). Mida detailsem on eeltöö ja konkreetsemad Teie soovid, seda kiiremini ning muretumalt kulgeb visualiseerimisprotsess!

Koostöö kolmandate osapooltega ja mõningad riskid ning vastutused:

Teile on oluline teada, et detailirohkete interjööride visualiseerimine nõuab kvaliteetse tulemuse saavutamiseks üldjuhul koostööd kas sisekujundaja, -disaineri või mõne teise antud valdkonna spetsialistiga. Kui Teil on endal piisavalt oskust või julgust võtta risk kujundada soovitud ruum Teie poolt valitud sisustuselementide ja -materjalidega, ei saa meil selle vastu midagi olla. Kuid tulemuse funktsionaalsuse ja erinevate elementide kokkusobivuse poole pealt jääb sel juhul suurem osa vastutusest Teie kanda. Visualiseeringu koostaja vastutab üksnes pildi visuaalse poole ja Teie poolt saadud kirjaliku info järgimise eest! Kõlab karmilt, kuid visualiseerija on ennekõike kohusetundlik modelleerija ning visualiseeringute koostaja ja teiste elukutsete esindajad tublid oma liistude juures. Nii on hundid terved, lambad söönud :)

Mõtlemiseks:

Enne seda, kui Te meile tellimuse esitate, oleks mõistlik Teil teada, millist tulemust Te oma konkreetsest projektist sel konkreetsel hetkel tahate näha või õigemini millist infot visualiseering edastama peab.

See on väga oluline Teile kuna:

  • vastavalt soovitud lõpptulemuse valikule võib visualiseeringu teostamiseks kulutatud aeg varieeruda kordades;
  • vastavalt soovitud lõpptulemuse valikule võib visualiseeringu töö hind varieeruda kordades;
  • Teie projekti eristaadiumides on visualiseeringute eesmärk erinev (nt. hoonete puhul võib olla vajadus füüsilise mahu näitamiseks; kandekonstruktsioonidele ning kommunikatsiooniliinidele jm. detailidele viitamiseks; näidata materjalide sobivust kõrvalhoonetega/muu ümritsevaga; materjalide omavahelist sobivust hoone piires; hoone paiknemist krundi / päikese suhtes; näidata valmiskujul tulemust jne.) – fotorealistliku (üldjuhul kallim ja aeganõudvaim teenus) tulemust pole kindlasti kõikidel puhkudel tarvis!
  • visualiseeringuga teatud staadiumisse jõudmise järel on võimalik hiljem vajadusel lihtsam edasi liikuda järgmisesse staadiumisse (nt. mahulisust näitavale mudelile kavandatavate materjalide lisamine) juba koostatud mudeliga (aega ja raha säästev);
  • kallim teenus (nt. fotorealistlik pilt) võib olla vähem informatiivsem (tumedad varjualad, hoone ette jäävad objektid jm. segavad tegurid) kui odavam teenus (kujutis ainult soovitud mudelist ilma segavate objektideta).

See on väga oluline meile kuna:

  • vastavalt soovitud lõpptulemuse valikule võib visualiseeringu teostamiseks kulutatud aeg varieeruda kordades;
  • visualiseeringuga teatud staadiumisse jõudmise järel on võimalik hiljem vajadusel lihtsam edasi liikuda järgmisesse staadiumisse (nt. mahulisust näitavale mudelile planeeritavate materjalide lisamine) juba koostatud mudeliga (aega ja raha säästev).